Zapytanie    Kontakt    Strefa klienta    Strefa agenta

 


Mapa przepraw Unity Line

Promy, Statki Unity LinePromy Unity Line

Spółka UNITY LINE, założona w maju 1994 roku jest jedną z największych firm armatorskich działających na rynku bałtyckich przewozów promowych. Umożliwia obsługę wszystkich grup odbiorców: pasażerów, spedytorów oraz przewoźników drogowych i kolejowych. Promy w zarządzie Spółki eksploatowane są na liniach: Świnoujście – Ystad oraz Świnoujście – Trelleborg.Unity Line - trasy promowe

Przewoźnik Unity Line ma w swojej ofercie 2 trasy ze Szwecji do Polski oraz z Polski do Szwecji: Świnoujście - Ystad, Świnoujście - Trelleborg.Promy Unity Line


PROMY UNLITY LINE
Armator posiada dwie jednostki pasażerskie Polonia i Skania, oprócz tych dwóch promów w zarządzie UNITY LINE znajduje się pięć jednostek zorientowanych na obsługę rynku cargo – promy ładunkowe: Jan Śniadecki, Kopernik; promy ładunkowo-pasażerskie: Gryf, Galileusz i Wolin.

PROM POLONIA ŚWINOUJŚCIE-YSTAD :

Prom Polonia wszedł do eksploatacji w 1995 roku i do tej pory jest jednym z najnowocześniejszych i najbardziej luksusowych promów pływających po Bałtyku.
W trakcie jednego rejsu na pokładzie promu może znajdować się do 1000 osób, 150 samochodów osobowych, do 120 samochodów ciężarowych i opcjonalnie 600 metrów wagonów kolejowych.

PROM SKANIA ŚWINOUJŚCIE-YSTAD :

M/f Skania to nowoczesna jednostka pasażersko-ładunkowa, o standardzie obsługi porównywalnym z promem Polonia. W barwach Unity Line pływa od 2008 roku. Na pokład może zabrać jednorazowo:

  • 1397 pasażerów,
  • 260 samochodów osobowych,
  • około 50 zestawów drogowych

PROM GRYF ŚWINOUJSŚCIE-TRELLEBORG :
M/f Gryf to nowoczesny prom ładunkowo-samochodowy, przeznaczony do przewozu samochodów ciężarowych i pasażerów zmotoryzowanych. Prom pływa w barwach Unity Line od 2005 roku, na linii Świnoujście - Trelleborg.
Na swoich trzech pokładach ładunkowych m/f Gryf może przewieźć jednorazowo około 100 zestawów drogowych.

PROM WOLIN ŚWINOUJŚCIE-TRELLEBORG :
M/f Wolin to nowoczesny prom pasażersko-kolejowo-samochodowy. W barwach Unity Line pływa od 2007 roku. Jest to najdłuższy prom pływający na trasie Świnoujście - Trelleborg. Posiada dwa pokłady ładunkowe i może jednorazowo przewieźć:

  • 85-90 zestawów drogowych,
  • 50 samochodów osobowych,
  • 370 pasażerów.

PROM GALILEUSZ ŚWINOUJSŚCIE-TRELLEBORG:
M/f Galileusz to prom przeznaczony do transportu samochodów ciężarowych i pasażerów zmotoryzowanych. W barwach Unity Line pływa od końca 2006 roku.
Trzy pokłady promu mogą pomieścić 90 samochodów ciężarowych, z możliwością swobodnego i bezpiecznego manewrowania na dwóch pokładach ładunkowych. Jednostkę w części pasażerskiej dysponuje 128 miejscami w 51 kabinach, oferuje miejsca wypoczynku i rozrywki: bar, kafeterię i sklep. Ze względu na wielkość i zagospodarowanie, jednostka porównywalna jest z promem „Gryf”.

PROM JAN ŚNIADECKI ŚWINOUJSŚCIE-YSTAD:
M/f Jan Śniadecki to prom przeznaczony do transportu wagonów kolejowych oraz samochodów ciężarowych. W serwisie do Ystad od 1988 roku.
Dwa pokłady promu pozwalają pomieścić około 30 wagonów kolejowych (600 metrów użytecznej linii torów kolejowych) oraz w zależności od liczby wagonów od 25 do 60 zestawów drogowych. Oferowana jest również limitowana liczby miejsc pasażerskich. Jednostka dysponuje 57 miejscami w kabinach do wykorzystania przez kierowców i pasażerów zmotoryzowanych. Na promie jest niewielka kafeteria oraz mini sklep.

PROM KOPERNIK ŚWINOUJSŚCIE-TRELLEBORG:
M/f Kopernik to nowocześnie przebudowany prom kolejowo-samochodowo-pasażerski. W barwach Unity Line pływa od kwietnia 2008 roku.
Prom jest następcą wysłużonego „Mikołaja Kopernika”. Przeznaczony do przewozu wagonów kolejowych (600 metrów efektywnej linii torów kolejowych) oraz od 20 do 60 samochodów ciężarowych na dwóch pokładach ładunkowych. Oferowana jest również możliwość przewozu pasażerów zmotoryzowanych. Do dyspozycji podróżnych pozostaje 50 kabin dla 119 osób, kafeteria, bar, pomieszczenia z fotelami lotniczymi, sklep, sauna, pomieszczenie zabaw dla dzieci oraz otwarty pokład spacerowy z barem.

Copyright promy.pl